Strona główna Biuletynu Informacji Publicznej - www.bip.gov.pl
Urząd Miasta Kętrzyn
Herb Urząd Miasta Kętrzyn

Środa 22.08.2018

zaawansowane

Komisje Rady Miejskej

Komisja Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych

Kompetencje:

Komisja obejmuje zakresem swego działania sprawy:

  1. edukacji publicznej, w tym w szczególności gimnazjów, szkół podstawowych i przedszkoli,
  2. ochrony zdrowia,
  3. kultury, w tym bibliotek publicznych oraz innych komunalnych jednostek upowszechniania kultury,
  4. kultury fizycznej, turystyki i sportu, w tym terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych,
  5. pomocy społecznej,
  6. profilaktyki przeciwalkoholowej,
  7. promocji miasta. 

Skład

  1. Bylicka Małgorzata
  2. Goździewski Jan Bronisław - Przewodniczący
  3. Hadziewicz Irena Krystyna - Z-ca Przewodniczącego
  4. Ryndzionek Lech
  5. Rypina Rafał
  6. Szymkiewicz Helena
  7. Toruński Marian Henryk

 

Komisja Gospodarki Komunalnej

Kompetencje:

Komisja obejmuje zakresem swego działania sprawy:

  1. zaopatrzenia w energię cieplną,
  2. komunalnego budownictwa mieszkaniowego utrzymania komunalnych zasobów mieszkaniowych,
  3. utrzymania miejskich obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz obiektów administracyjnych,
  4. wodociągów zaopatrzenia w wodę, kanalizacji i oczyszczania ścieków oraz utrzymania czystości urządzeń sanitarnych, wysypisk i unieszkodliwiania odpadów,
  5. miejskich dróg, ulic, mostów, placów oraz organizacji ruchu drogowego,
  6. lokalnego transportu zbiorowego,
  7. ładu przestrzennego i architektury,
  8. zieleni miejskiej, zadrzewień, ochrony przyrody i ochrony środowiska,
  9. cmentarzy komunalnych,
  10. ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej,
  11. porządku publicznego bezpieczeństwa obywateli,
  12. targowisk i hal targowych.

Skład

  1. Abramowicz Krystian Aleksander
  2. Budrewicz Romuald - Przewodniczący
  3. Mitros Edward
  4. Olszewski Jan Tadeusz - Z-ca Przewodniczącego 
  5. Toruński Marian Henryk
  6. Wachnik Stanisław
 

Komisja Mieszkaniowa

Kompetencje:

Komisja obejmuje zakresem swego działania sprawy:

  1. badania, oceny i opiniowania warunków mieszkaniowych, materialnych i rodzinnych osób ubiegających się o mieszkanie kumunalne i kwalifikujących się do zawarcia umowy najmu lokalu mieszkalnego,
  2. sporządzania na każdy rok projektu wykazu osób spełniających kryteria do zawarcia umowy najmu lokalu mieszkalnego,
  3. wyrażania opinii w sprawie wynajmowania zwolnionych mieszkań osobom ujetym w wykazie, o którym mowa w pkt. 2,
  4. wyrażania opinii w sprawach wynajmu mieszkań osobom podlegającym przekwaterowaniu z budynków przeznaczonych do rozbiórki, remonty czy sprzedaży,
  5. opiniowania wniosków o zawarcie umowy najmu lokalu socjalnego

Skład

  1. Baraniecka Urszula
  2. Bylicka Małgorzata
  3. Komorowski Tomasz - Z-ca Przewodniczącego
  4. Olszewski Jan Tadeusz - Przewodniczący
  5. Szymkiewicz Helena
Harminogram dyżurów członków Komisji Mieszkaniowej na 2012 rok
 

 Komisja Rewizyjna

Kompetencje:

Komisja:

  1. bada pod względem legalności, gospodarności, celowości i rzetelności działalność gospodarczą, finansową i organizacyjno-administracyjną kontrolowanych jednostek, a w szczególności realizację uchwał Rady, określających podstawowe kierunki społeczno-gospodarczej działalności Miasta,
  2. podejmuje kontrolę na wniosek Rady lub z własnej inicjatywy, każdorazowo zaakceptowanej uchwałą Rady,
  3. wykonuje swoje zadania na podstawie rocznych planów pracy przyjętych przez Radę, z uwzględnieniem bieżących wniosków,
  4. przedkłada Radzie raz w kwartale sprawozdanie ze swojej działalności,
  5. kontroluje sposób rozpatrywania i załatwiania wniosków radnych oraz mieszkańców Miasta, stan realizacji uchwał Rady, zasadność, pod względem merytorycznym, działań podjętych przez Burmistrza.

Skład

  1. Hadziewicz Irena Krystyna - Z-ca Przewodniczącego
  2. Iwaniuk Stanisław Witold
  3. Mitros Edward
  4. Ryndzionek Lech - Przewodniczący
  5. Rypina Rafał
 

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Finansów

Kompetencje:

Komisja obejmuje zakresem swego działania sprawy:

  1. planów finansowania zadań społeczno-gospodarczych i budżetu Miasta,
  2. podatków i opłat,
  3. gospodarki pieniężnej Miasta,
  4. związane z funkcjonowaniem i rozwojem przemysłu, drobnej wytwórczości, usług, handlu, gastronomii, rzemiosła i innych podmiotów gospodarczych,
  5. związanych z kształtowaniem rynku pracy w mieście,
  6. opiniowania dyspozycji środkami Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska,
  7. gospodarki nieruchomościami i inwestycji miejskich.

Skład

  1.  
    Baraniecka Urszula - Z-ca Przewodniczącego
  2. Bućko Krzysztof
  3. Budrewicz Romuald
  4. Duczek Dariusz Marek - Przewodniczący 
  5. Iwaniuk Stanisław Witold
  6. Komorowski Tomasz 
  7. Koniuszewski Jerzy Bogusław 
  8. Niedźwiecki Andrzej Eugeniusz
  9. Piasecka Halina Krystyna
  10. Świtaj Roman

 

Wytworzył:
Marek Kaliszewski
Udostępnił:
Marek Kaliszewski
(2003-11-20 11:03:53)
Ostatnio zmodyfikował:
Marek Kaliszewski
(2012-10-25 10:03:37)
 
 
ilość odwiedzin: 2606029

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X